Aktuality

Aktuality


17. - 24. 8. 2019: ŽENSKÁ CESTA

Terapie divočinou Vás zve na expedici ŽENSKÁ CESTA

 • Vnímáte přírodu jako podnětného partnera?
 • Společenství žen Vás baví, vyzývá, konejší, inspiruje?
 • Chcete se podívat do sebe skrze druhé?
Na „Ženské cestě“ získáte 8 denní a noční intenzivní zážitek z Wilderness therapy expedice plný podnětů pro sebe a své další kroky. Pokud Vy samy, nebo ženy ve vašem okolí máte chuť vydat se s námi na cestu českou divočinou, neváhejte a zřete další informace. Přihlásit se pak můžete přes Google formulář. Závazné přihlášení je pro nás složení částky 7 500 Kč na účet Asociace pro terapii divočinou a dobrodružstvím v ČR, č.ú. 2101340345/2010, do poznámky uveďte Vaše jméno.

cena 7 500 Kč
Cena zahrnuje:
 • Strava každý den. Kvalitní suroviny, co lze tak v režimu „bezobal“. Budeme si vařit a odpad vytřídíme.
 • Doprava nás všech tam/zpět.
 • Materiál (jak pro konkrétní terapeutické aktivity tam, kde si vedle přírodnin vypomůžeme i jinak – např. deníky, a dále takové, které pomůžou bezpečnému pohybu v přírodě – např. pilulky k čištění vody)
 • Pojištění (cestovní s prvkem úraz/poškození věci)
 • Částečné půjčovné na vybavení některé klíčové vybavení typu speciální vodní filtry, a další důležitosti, ale třeba i lopatky na vyhrabání vlastní latríny v režimu „Leave no trace“ a pro přespání v přírodě, to zejména pro ty, kteří nedisponují vlastním vybavením (spací pytel, karimatka).
 • Přípravné práce před cestou tak, aby se vše „kontrolovatelné“ na cestě vedlo dobře.
 • Protože věříme, že důkladná příprava je základem. Přináší pocit bezpečí a spolehnutí se jak na sebe, tak na cestu a celé společenství. Zároveň ponechává velký prostor prvku náhody = přírody, který bude během expedice naším neustálým parťákem. Takto namíchaný koktejl nám dá šanci odnést si ze zážitku „na cestě“ co nejvíc.
 • Přímá práce týmu dvou žen, které budou Vašimi průvodkyněmi, podporou a pilířem na cestě.
 • Kráčet s Vámi budou dvě ženy, v každé mnoho příběhů. Některé teprve potkáte v mechu či zaslechnete při večerním ohni, ale už teď se spolehněte na jejich zkušenosti zdravotníka, psychologa a speciálního pedagoga.

Expedice se koná, pokud se naplní místa do 17.7. 2019. Ženám pečujícím o malé děti a těm v nepříznivé finanční situaci nabízíme v platbě úlevu, napište nám. Storno poplatku je: do 1.7. 0%, do 1.8. 50%, poté 100%.

POHNOUT SE Z MÍSTA ZNAMENÁ VYDAT SE NA CESTU
Jana Švecová a Tereza Houšková
wtdivocina@gmail.com


2. - 7. 7. 2019 - FAUCOGNEY ET LA MER (FRANCIE): WILDERNESS THERAPY TRAINING - FRANCE
cena € 350
Wilderness Therapy Training – France (PDF - 0,3 MB)


4.6. 2019 - areál přírodního koupaliště OLOMOUCKÉ PODĚBRADY: WILDERNESS THERAPY WORKSHOP
14:00 - 17:00
cena 500 Kč
Přihlašovací formulář Google Forms

Slyšeli jste o Wilderness Therapy, ale nedokážete si představit, co to je? Zajímá Vás, co se při ní odehrává? Oslovil Vás nový přístup, s dlouhou tradicí a kořeny v minulosti naší i zahraniční? Pracujete s mládeží, rodinami, skupinami a potřebujete novou inspiraci? Připravujeme pro Vás "ochutnávku", jak Wilderness Therapy funguje, čeká Vás teoretická i praktická zkušenost.

Na workshop navazuje členská schůze a schůzka pro případné zájemce o členství v Asociaci pro terapii divočinou a dobrodružstvím v České republice.


1. - 8. 6. 2019 - NOVOHRADSKÉ HORY: SEBEZKUŠENOSTNÍ WILDERNESS THERAPY EXPEDICE "Vydej se na cestu..."
cena 11 900 Kč
Přihlašovací formulář Google Forms

...s lektory, terapeuty a členy Asociace pro terapii divočinou a dalšími odvážnými, kteří se "chtějí pohnout z místa", protože:

 • je Vám kancelář s klienty těsná
 • protože přírodu chápete jako konejšivou náruč, spravedlivého učitele, podnětného partnera
 • vidíte smysl v zapojení všech smyslů
 • věříte, že možnosti změny si musíte osahat
 • pohnout se z místa znamená VYDAT SE NA CESTU

Expedice určená pro pracovníky v neziskových organizacích, nebo zájemce z řad terapeutů, pracovníků s mládeží a další klientelou.


10.4. 2019 - PRAHA: WILDERNESS THERAPY WORKSHOP
14:00 - 17:00
cena 500 Kč
Přihlašovací formulář Google Forms

Slyšeli jste o Wilderness Therapy, ale nedokážete si představit, co to je? Zajímá Vás, co se při ní odehrává? Oslovil Vás nový přístup, s dlouhou tradicí a kořeny v minulosti naší i zahraniční? Pracujete s mládeží, rodinami, skupinami a potřebujete novou inspiraci? Připravujeme pro Vás "ochutnávku", jak Wilderness Therapy funguje, čeká Vás teoretická i praktická zkušenost.

Na workshop navazuje členská schůze a schůzka pro případné zájemce o členství v Asociaci pro terapii divočinou a dobrodružstvím v České republice.


4.4. 2019 - Praha: Praktický workshop na konferenci ŽIVOT JE POHYB pořádané Centrem Paraple
15:30 - 17:15


25.11. 2018 - Brno:  WORKSHOP O "WILDERNESS THERAPY" PRO VEŘEJNOST
od 9:00 do 17:00

Rád/a poznáváš nové věci? Zajímá Tě "nová" metoda pro osobnostní rozvoj? Přemýšlíš, jak lze uchopit přírodu pro práci s lidmi netradiční formou? Chceš prohloubit své praktické zkušenosti s metodou "Wilderness therapy"?

Pokud jsi alespoň jednou odpověděl/a ANO, tak jsi určitě na správném místě!

Cílem tohoto praktického workshopu je seznámení se s metodou "Wilderness therapy" - terapií divočinou. Ta pro práci s lidmi využívá jako hlavní terapeutický nástroj přírodu. Valná část našeho setkání bude tvořit prožití si vybraných metod a aktivit na vlastní kůži. Právě díky této vlastní zkušenosti se můžeš dostat nejen blíže k přírodě, ale také k sobě samému.

Tento workshop je zdarma, neboť je součástí projektu Erasmus+. Kapacita je však omezená.

Bližší informace získáte a přihlášky zasílejte na e-mail j.stripek@seznam.cz8.11. 2018 – 1. KONFERENCE O TERAPII DIVOČINOU V ČESKÉ REPUBLICE

CESTY K SOBĚ

Naším cílem je přiblížit účastníkům konference průběh terapeutických výprav do přírody využívaných k práci s rizikovou mládež. Hlavní body programu pokrývají témata spojená s vedením expedic, pobytem v přírodě, metodami, bezpečnostními riziky, legislativou a přístupem k různým cílovým skupinám. Součástí konference bude praktická „ochutnávka“ terapie divočinou. Zváni jsou především sociální pracovníci, psychologové, pedagogové a akademici, nicméně událost je otevřena i široké veřejnosti. Konference bude zahrnovat posterovou sekci.

Datum: 8.11. 2018
Místo: areál přírodního koupaliště olomoucké Poděbrady

PROGRAM:
 • 8:30 – 9:30 – Prezence
 • 9:30 – 10:00 – Úvod, představení terapie divočinou
 • 10:00 - 10:30 - Dvacet let divočiny v terapii – J. Roberts – britská organizace Wilderness Foundation
 • 10:30 - 10:45 - Coffee break 10:45 – 11:10 - M. Szeniawska – polská organizace Mierz Wysoko využívající přístup Wilderness Therapy
 • 11:10 - 11:20 - Křest knihy “Terapie divočinou – praktický průvodce”
 • 11:20 - 11:30 - Coffee break
 • 11:30 – 12:00 – Představení výstupů „Terapie divočinou – praktický průvodce“ a kvalitativního výzkumu
 • 12:00 – 13:00 – Oběd
 • 13:00 – 15:00 – Praktické workshopy
 • 15:00 - 15:30 - Coffee break a posterová sekce
 • 15:30 – 17:00 – Kulaté stoly, prostor pro diskuzi
 • 17:00 - Zakončení konference

Na konferenci je možné se přihlásit přes formulář Google Forms
Konferenční poplatek činí 300 Kč (cena zahrnuje oběd a certifikát o účasti a zdarma každý obdrží elektronickou verzi „praktického průvodce“)
Akce na Facebooku